Prevence rizik v jezdectví v praxi

Seminář pro jezdce, majitele koní a provozovatele stájí

Sobota, 10. března 2018

Multifunkční hala Na Chrupavce
Líbeznice u Prahy

Lektoři:

Pavel Čechovský a Tomáš Förchtgott
– řidiči a záchranáři s praxí z HORSE EMERGENCY.

Přednáška na téma první pomoc koním, jak pomoci koni v nesnázích svépomocí, příprava koně před příjezdem veterináře, konkrétní ukázka zvedání zavaleného koně v boxe a manipulace s koněm nejen ve stísněném prostoru. Záchranáři přivezou sanitku a model koně, na kterém cvičí složky HZS. Dvouhodinová přednáška počítá i s dotazy účastníků.

MVDr. Dominika Švehlová
– protagonistka velmi sledovaného pořadu na EquiTV.cz, autorka mnoha publikací.

Přednáška na téma první pomoc koním při úrazech a akutních stavech, vše bude předvedeno na zapůjčeném modelu koně od Horse Emergency. V rámci dvouhodinové přednášky budou samozřejmě i dotazy účastníků.

Mgr. Lucie Žulavská
– právnička, jezdkyně, členka České asociace pojistitelů, členka kontrolní a revizní komise ČJF.

Přednáška na téma odpovědnosti bude rozdělena do podtémat jako například: odpovědnost majitele koně, odpovědnost majitele stáje a ustajovatele svěřených koní, odpovědnost trenéra za nezletilé i zletilé jezdce, odpovědnost ošetřovatele a jezdce svěřeného koně. V rámci této hodinu a půl dlouhé přednášky budeme sbírat od účastníků podněty a dotazy k samostatné přednášce na toto téma, kterou chystáme do budoucna. Věříme, že toto téma bude velmi ožehavé a nevyčerpatelné.